Focus-Sport.net

Title

Focus Sport

Description

Дортмунд. Домакинът на Мондиал 2006 успя да победи трудно Полша с 1:0, предаде специалният пратеник на Агенция "Фокус" Веселин Мишев. Двата отбора изиграха много скучен двубой, в който преобладаваха грешните отигравания в средата на терена. Домакините имаха предимство през целия мач, като най-чистото положение за Бундестима през първата част беше пропиляно от Лукас Подолски. Новото попълнение на Байерн (Мюнхен) беше изведено очи в очи с вратаря на Полша от направилия отново много силен мач Филип Лам, но бившият футболист на Кьолн пропусна да се разпише. Второто полувреме започна с атаки и към двете врати, но те продължиха само през първите 10 минути. Селекционерът на Германия Юрген Клинсман се опита да промени статуквото на терена като пусна в игра Давид Одонкор на мястото на защитника Арне Фридрих, а Оливер Ньовил замени неубедителния Подолски. В 75-ата минута Соболевски си изпроси втори жълт картон и остави своя отбор с 10 души. Въпреки това обаче мачът продължи да се развива по същия начин, като единствено двата последователни удара в гредата на Клозе и Балак загатнаха, че Бундестима ще се бори до последно за победа. Футболистите на Клинсман все пак успяха да стигнат до заветното попадение, което със сигурност ги класира в следващата фаза на турнира, в продължението на срещата. Автор на гола стана резервата Оливер Ньовил, който се разписа от близко разстояние след пас от дясно на друг резервен състезател - Давид Одонкор.

Звездата на италианския национален отбор Франческо Тоти изигра първия си сериозен официален мач след тежката контузия, която получи през февруари. Капитанът на Рома бе с основен принос за победата с 2:0 над Гана в първия мач на Италия на Световното първенство. Участието на Тоти в срещата бе под въпрос до последния момент, но той излезе като титуляр и за пореден път доказа колко необходим е на “скуадра адзура”. След мача Франческо Тоти отдели няколко минути на журналистите, сред които бе и специалният пратеник на Агенция “Фокус” Веселин Мишев .

- Много съм щастлив, че успях да се възстановя и да вляза в игра. Това бе първият ми сериозен мач след травмата и мисля, че се представих на ниво. Колкото повече време съм на терена, толкова по-добре се чувствам.